Dlaczego PRI

Różnice między Instytutem PRI a innymi kierunkami rehabilitacyjnymi są wyraźne i łatwe do zauważenia. Pierwsze co rzuca się w oczy, to strona internetowa, która ”żyje”. Praktycznie kilka razy w tygodniu można na niej znaleźć nowe, ciekawe wpisy i wiadomości, które są do zastosowania w praktyce klinicznej od zaraz. Żadna inna strona rehabilitacyjna nie jest uaktualniana tak często w miarę napływu nowych artykułów lub pytań. Kursy PRI są między innymi tak ciekawe dla terapeutów, którzy powtarzają je co parę lat, gdyż zawsze oferują nowe oraz uaktualnione materiały i spojrzenie na ten sam temat.
Kolejnym bardzo ciekawym elementem PRI jest łączenie innych metod rehabilitacyjnych i dziedzin medycznych w proces leczenia (podiatria- leczenie skoncentrowane na stopy, optometria, dentystyka i ortodoncja oraz laryngologia, osteopatia itd), co pozwala na kompleksowe podejście do pacjenta. Żadna inna metoda, czy kierunek rehabilitacyjny nie podchodzi do pacjenta w sposób kompleksowy tak jak PRI.
Kolejną różnicą jest to,że PRI docenia osiągnięcia innych w zakresie rehabilitacji. Metoda McKenzie-go, jak już to wcześniej było wspomniane, jest bardzo użyteczna w fazie ostrej bólów kręgosłupa. PRI czerpie też bardzo dużo od osteopatów, terapii oddechowej. W porównaniu z inynymi kierunkami rehabilitacyjnymi, które często, można powiedzieć, starają sie promować tylko swoje podejście do leczenia, PRI współdziała i współpracuje z innymi.